Uluslararası şirketlerde çeşitli yönetim kademelerinde yıllarca çalıştıktan sonra, kalbimi daha hızlı attıran şeyin deniz ve yelken olduğuna karar verdim. "Kadınlar daha iyi bir dünya için farklılıklar  yaratabilir" inancım, Kadın Yelken Okulu'nun sloganı oldu. Aynı inanç ve hayaller paylaşan yakın arkadaşlarımızla eğitim programları ve uluslararası etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız farklı kültürlerden kadınları bir araya getirmek, bir anlayış ve dayanışma örneği oluşturmak; Ve kadınların daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için fark yaratmalarını sağlayan güç olduğu, kendiliğinden olan enerjinin farkına varmalarına yardımcı olmak ...

Kadınlar  Yelken Okulu, dünyanın dört bir yanından gelen kadınları birleştirme ve kadınların kendi haklarını savunma konusunda etkin rol oynamayı hedefleyen Türkiye'nin ilk ve tek kadınlara yönelik yelken okuludur. Aynı zamanda küresel olarak eşsiz, çünkü sadece amatör kadın denizciler için etkinlikler düzenler. Çeşitli düzeylerde eğitim programlarının yanında, katılımcılara yeni arkadaşlıklar kurma, dünyanın en iyi seyir alanlarından birini keşfetme, yelken becerileri kazanma veya arttırma fırsatı sunar. Düzenlediği Filotilla haftaları (Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası) ve  yarış haftaları (Uluslararası Kadınlar Yelken Kupası), farklı kültürler arasında karşılık anlayışı ve dostluğu geliştiren okula ait özgün organizasyonlardır.

NESLİHAN KARAYEL
Yachtmaster - Yelken Eğitmeni
Kadınlar Yelken Okulu Kurucusu

MİSYONUMUZ

Profesyonel kurslar, uluslararası yelken haftaları ve yarış etkinlikleri düzenleyerek dünyanın her yerinden kadınları bir araya getirmek; en yüksek kalitede tanıtım, bilgilendirme, eğitim, dostluk ve destek sunarak yelken platformunda birleşen kadınların bilgi, kültürel değerler ve deneyim paylaşımını sağlamak.