Yelkenliyle dar, sazlık kanallardan bugün klasik dönem surları, iyi korunmuş burç ve kuleleri ve dramatik kaya mezarlarıyla ünlü antik Kaunos’a ulaşın.


Ya da Hyda’yı ve koyunu ziyaret edin ya da Knidos halkının MÖ 545’te ilerleyen Pers ordularını durdurmak için anakaradan ayırmaya çalıştıkları kıstağı gezin. Bir zamanlar Praxiteles’in ilk çıplak heykelini barındıran Afrodit tapınağını görün (bu yuvarlak tapınak Roma döneminde yeniden inşa edilmişti).

Her sabah teknenin kenarına hafif hafif çarpan denizin sesiyle, lumbozlardan süzülen parlak gün ışığıyla uyanmaktan güzel bir şey olabilir mi? Güne kayalara tırmanarak ya da antik kentlere doğru bir yürüyüşle başlayabilirsiniz.


Bu bölgenin sunduğu olanakların keyfini çıkarmanın en iyi yolu yelkendir. Bazı günler eğer şanslıysanız, teknenin yanında dostça bir yunus sürüsü ya da caretta carettalarla yolculuk yapabilirsiniz. Bu bulunmaz tatil sırasında sık sık uçsuz bucaksız sahiller, koylar ve özgün adalar bularak, unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

BODRUM RUHU


Bodrum hakkında konuşmaya başladığımızda, bu yerin ruhunu hatırlamak bizim için çok önemlidir… Yelken açtığımız bu denizler Artemis demektir: Halikarnos’tan çıkan, tarihin ilk kadın amirali… 


Efsanevi Artemis, tek boynuzlu atın üstündeki o müthiş kadın savaşçı! Açık konuşursak, bu portre gerçekten çok uzak değildir, çünkü Artemis gerçekten de güçlü ve zorlu bir kadın savaşçıydı. Tipik bir özgür kadın! Dünya tarihindeki ilk kadın yüksek rütbeli subay! Haydi kızlar! Biz de onun kadar hissedebiliriz özgürlüğü…

Türkiye’nin güney sahilleri yalnızca mükemmel bir yelken tatilinden fazlasını da sunmaktadır: harika bir iklim, eşsiz antik ören yerleri, tadına doyulmaz bir mutfak ve dostça insanlar. Bütün bunların birlikteliği bu sahilleri Avrupa’nın en moda tatil yeri yapmıştır. Bu bölgedeki mükemmel yelken tatilinde her gün yeni bir hedefe yelken açılır.

Kleopatra’nın balayı seyahatinin rotasını izlerken, durup o berrak turkuaz sulara dalabilirsiniz. Varış yerleri arasında geceleri ıssız, sevimli bir koya demir atıp, ya teknede ya da sahildeki küçük, otantik bir lokantada akşam yemeğine hazırlanabilirsiniz. Menüler genellikle mezelerden, zeytinyağlı taze sebzelerden ve yeni tutulmuş balıktan oluşur.


Rotalarımız